Cmentarz komunalny

oddział Jerzmanowo

DANE KONTAKTOWE

Telefony
71 / 352-30-09

Kierownik cmentarza

Krzysztof Pakiet

Godziny otwarcia

godziny otwarcia cmentarza:
od 1 kwietnia do 11 listopada od 7:00 do 20:00
od 12 listopada do 31 marca od 8:00 do 18:00

godziny otwarcia biura cmentarza:
od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00

Wjazdy dla przedsiębiorców odbywają się w godzinach pracy biura, przez cały rok :
8:00-14:00 od poniedziałku do piątku

Mały cmentarz o charakterze lokalnym o powierzchni 2.7 ha

Zlokalizowanych jest na nim około 3700 grobów.

Historia cmentarza

Jerzmanowskiego

Rok założenia: 1998 r.

Nekropolia, jako cmentarz komunalny, została utworzona w 1998 roku na bazie obiektu cmentarnego użytkownego wcześniej przez katolicką Parafię N.M.P Królowej Polski w Jerzmanowie. Po przejęciu przez Miasto cmentarz został na początki obecnego wieku rozbudowany do obecnej wielkości, utrzymując jego parkowy charakter, ze znaczną ilością zieleni. W tym czasie został wybudowany na nim dom przedpogrzebowy, w którym zlokalizowano salę ceremonialną, mogącą pomieścić 40-50 osób, biuro cmentarza oraz toalety oraz wytyczone nowe pola grzebalne.

Aktualnie (2023) praktycznie wszystkie miejsca pochowku na cmentarzu są wykorzystane, Dysponuje on jedynie niewielką ilością wolnych nisz w kolumbarium dla pochówków urnowych.

Źródło: „Cmentarze dawnego Wrocławia” Marek Burak, Halina Okólska, wyd. Muzeum Architektury we Wrocławiu 2007 r.

Szczegóły

organizacyjne

Wjazd na teren cmentarza możliwy jest codziennie w godzinach otwarcia obiektu, za wyjątkiem niedziel i świąt, tylko i wyłącznie przez główną bramę cmentarza od strony ul. Jerzmanowskiej.

Z uwagi na niewielką powierzchnię cmentarza istnieje możliwość wjazdu wyłączenie dla pojazdów wykonujących prace na jego terenie (zakłady pogrzebowe, kamieniarskie), po wniesieniu stosownej opłaty i dopełnienia formalności w biurze cmentarza.

Parking zlokalizowany jest przed cmentarzem od strony ul. Jerzmanowskiej. Przy bramie głównej znajduje się ok. 40 miejsc parkingowych. W części zachodniej, przy pawilonach kwiaciarni znajduje się dodatkowo 20 miejsc parkingowych. W okresie Wszystkich Świętych za pawilonami kwiaciarni udostępniany jest ponadto trawiasty plac, który umożliwia zaparkowanie dodatkowo ok. 30-40 samochodów.

Cmentarz Jerzmanowo posiada nieodpłatna toaletę w budynku kaplicy/biura cmentarza. Wejście znajduje się od strony północnej, z tyłu budynku. Toaleta jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00. Druga toaleta, przenośna, znajduje się przy bramie głównej, jest również niedopłata i czynna w godzinach otwarcia cmentarza.

Bieżące informacje należy śledzić w zakładce aktualności.

Galeria

Back to top